top of page

מה המשמעות של להיות מנהיג בימים האלה? (#23, 18.5.24)

לאחר יום העצמאות שמענו את ראש הממשלה, ואת שר הבטחון, כל אחד לבדו, מביעים עמדות מנוגדות בשאלת מהות הנצחון במלחמה שאנו מצויים בה כבר חודשים רבים.

מחד גיסא, שמענו את הצהרתו של שר הביטחון גלנט, לפיה כל עוד חמאס משמר את השליטה האזרחית ברצועת עזה הוא עלול לשקם את כוחו וצה״ל יאלץ לשוב ולהלחם במקומות שבהם כבר נלחם, כפי שאכן קורה בפועל. עוד אמר גלנט, כי סופה של המערכה הצבאית במעשה מדיני, וכי היום שאחרי חמאס יושג רק על ידי שליטה של גורמים פלסטינים ברצועה בליווי בינלאומי באופן שיהווה חלופה שלטונית לחמאס. שר הביטחון אמר, כפי שאנו חוזרים ואומרים: זהו האינטרס ישראלי.

מאידך גיסא, שמענו גם את דבריו של ראש הממשלה נתניהו, לפיהם עד שלא יהיה ברור שהחמאס לא שולט צבאית בעזה, שום גורם לא יהיה מוכן לקבל על עצמו את הניהול האזרחי על עזה מחשש לשלומו. כן אמר נתניהו, בעניין החלטת העצרת הכללית של האו״ם בנוגע למעמד של הפלסטינים באו״ם, כי ישראל לא תתן פרס לטבח הנורא של ה-7 באוקטובר, ולא תאפשר להקים מדינת טרור.

כפי שהסברנו לא אחת, המלחמה ברצועת עזה היא חלק ממאבק אזורי בין הציר האיראני-ג׳יהאדיסטי לציר המתון, וכך יש לנהל אותה. תמונת הנצחון של ישראל היא החזרת החטופים, החלפת שלטון חמאס בשלטון מתון, הסרת האיום בצפון, חיזוק הברית של ישראל עם המדינות המתונות במזרח התיכון וחיבור הפלסטינים לציר המתון, ובכלל זה תוך סימון אופק מדיני ברור לעצמאות הפלסטינית, אשר ממילא יקרה, עם ישראל או בלעדיה.

הנשיא ביידן מבקש לקדם מגה-דיל כזה כבר מספר חודשים, והתגייסות מדינות ערב המתונות בליל המתקפה של אירן על ישראל, כמו גם הדיווחים מהיום על עמדת שרי החוץ הערביים, מלמדים על נכונות משמעותית גם מצדן לתוכנית מדינית רב-מדינתית ואזורית. נתניהו מתעקש להתעלם מהעובדות, להמשיך ולפזר השערות חסרות בסיס לגבי עמדות של גורמים אחרים, ומסרב לסמן איזה שהוא אופק ריאלי לסיום המלחמה. בתנאים אלה, חיי החטופים הולכים ונגדעים, חיילי צה"ל מוסרים נפשם ללא תוחלת, העקורים לא יכולים לחזור לבתיהם, וישראל הולכת והופכת למצורעת בעולם.

את הוויכוח בין גלנט לנתניהו חייבים להכריע, ובאופן פומבי, החברים הנוספים בקבינט המלחמה המצומצם. על מנהיג בעת הזו, במיוחד מי שאינו מסכים עם עמדתו של ראש הממשלה, לבטא את דבריו בגלוי ובפומבי, לתקשר לציבור את מצב הדברים לאשורו ובשקיפות, ולהניח בידו של הציבור את ההזדמנות להאבק כדי להבטיח שרק טובת הציבור תגבר. השאלה אינה רק האם להיות חלק מן הממשלה אם לאו. השאלה היא גם באיזה אופן מנותב הכוח המצוי בידם של אלה שהצטרפו אליה.

אנו קוראים לבני גנץ ולגדי איזנקוט: התייצבו בפומבי ובגלוי, דווחו לציבור על כל מה שחובה לדעת, וכוונו את הציבור אל עבר מה שחובה לעשות. זוהי מנהיגות אמת, וזוהי החובה שלכם כלפי הציבור הישראלי.


אזרחי ישראל, הגענו לימים קריטיים, זה הזמן לצאת לרחובות ולהילחם על עתיד מדינת ישראל בכל האמצעים הדמוקרטיים והחוקיים העומדים לרשותנו!


רוצים לשמוע עוד על איך מבטיחים את ברית הבטחון האזורית? הנה רשימת האירועים שלנו בשבועיים הקרובים. מוזמנים מאוד להצטרף.

להרשמה לכל האירועים: https://forms.gle/oqPWRSWAbetqs2zp6·     

·      ״צופות קדימה״ – שיח מומחיות על האינטרסים המצריים, סוגיות מגדר בישראל אחרי ה-7.10 והאינטרס הישראלי. 22.5 בשעה 20:30, בזום.

  • הרצאה על ברית הביטחון האזורית, האוניברסיטה העברית – גבעת רם, 22.5 בשעה 12:00 (אודיטוריום בניין גודמן)

·      ״אסון או נצחון״ – הרצאה ושיח על האינטרס הישראלי, 23.5 בשעה 20:30, בזום (וגם ב-30.5 בשעה 20:30)

·      חוג בית בבית יצחק, 19.5 בשעה 21:00

·      חוג בית בקרית טבעון, 27.5 בשעה 19:00

·      חוג בית בירושלים, 28.5 בשעה 20:30

·      מוזמנים לארח חוג בית אצלכם!


 הצטרפו לקבוצת העדכונים בווטסאפ שלנו. זה הלינק.


להרחבה

·      קראו את הנוסח המלא של תוכנית ברית הביטחון האזורית

·      צפו בהרצאה על האינטרס הישראלי – ברית הביטחון האזורית (7.5.2024)

·      צפו בסרטון טיקטוק של ״יומי״ (מיועד לגיל הצעיר) על הנורמליזציה עם סעודיה

·      האזינו לראיון עם ד״ר לוין-שנור בגלי צה״ל (15.5.2024)כולנו חייבים להלחם עכשיו על בטחון ישראל. האחריות מוטלת על כל אחת ואחד מאיתנו – אם אין אני לי מי לי ואם לא עכשיו אימתי


פורסם ב-18.5.24 שעה 18:45ניוזלטר 23 18.5.2024
.pdf
הורידו את PDF • 176KB

 

 

87 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page